SLUŽBY PRO PRODÁVAJÍCÍ

Stáhněte si zdarma e-book:

Jak výhodně prodat nemovitost v 9 krocích

Prodej nemovitosti je velmi důležitým životním rozhodnutím. Navíc na něj často navazují i další významné kroky, jako např. pořízení nové nemovitosti, majetkové vypořádání, splacení dluhů, apod. Většina těchto kroků přitom přímo ovlivní váš život v budoucnu, a proto se nevyplatí nic podcenit.

Chyb, kterých se při prodeji nemovitosti můžete dopustit, je celá řada. A v konečném důsledku vám mohou způsobit nejen značné průtahy a komplikace, ale také ztrátu peněz nebo dokonce i celé nemovitosti, což si žádný prodávající nepřeje.

Prodej nemovitosti je obvykle náročný proces, který si vyžaduje znalosti a zkušenosti. Ty moje jsou osmnáctileté, takže mám nejen přehled o formálních aspektech realitního obchodu, ale také zkušenosti, které nelze získat jinak, než praxí. Zároveň se také neustále vzdělávám a aktualizuji své poznatky, abych vám mohl poskytnout služby v co nejlepší kvalitě. 

Zjistěte si co o mně napsali klienti, kterým jsem již s prodejem nemovitosti pomohl.

JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE SE MNOU?

Prodej nemovitosti obvykle realizuji v několika následujících krocích, které jsou nezbytné pro úspěšný a výhodný prodej.

První setkání a prohlídka nemovitosti

S každým prodávajícím se rád osobně setkám. Ideální je schůzka přímo v nemovitosti, která se bude prodávat. Kontaktovat mě můžete telefonicky nebo e-mailem, na termínu se pak dohodneme tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.

Na první schůzce můžeme společně projít nemovitost a probrat technické záležitosti, jako např. stáří a stav nemovitosti, velikost, vybavení, poplatky, apod.

Zároveň vám představím možnosti naší spolupráce, popíšu vám celý postup, navrhnu strategii prodeje a seznámím vás i s finanční stránkou mých služeb. Vy se potom můžete rozhodnout, jestli budete chtít se mnou spolupracovat.

Správné nastavení ceny

Pro úspěšný prodej je naprosto klíčové správné nastavení nabídkové/prodejní ceny tak, aby nebyla příliš vysoko a ani nízko. I když to tak nemusí na první pohled vypadat, právě toto společně s marketingem je jedna z nejdůležitějších disciplín na realitním trhu.

Při doporučení odpovídající ceny vycházím ze srovnávací tržní analýzy obdobných nemovitostí v dané lokalitě a především z realizovaných prodejů za poslední 1 rok. Velmi důležitým faktorem je tedy má znalost místního realitního trhu.

Příprava nemovitosti k prodeji

Přípravu nemovitosti drtivá většina prodávajících i makléřů podceňuje, přitom mnohdy nenáročná příprava dovede zvýšit hodnotu nemovitosti. Dříve než nemovitost nabízím k prodeji, snažím se, aby byla především uklizená a čistá. Velmi účinné je také nemovitost odosobnit, tedy skrýt různé osobní věci a doplňky tak, aby si kupující mohl snáze představit sebe sama jako nového obyvatele daných prostor. Tipů je ale samozřejmě daleko více. Pokud se rozhodnete pro spolupráci se mnou, rád vám je představím.

 

 

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Podle zákona č. 318/2012 Sb. je nutné, aby byl u většiny nemovitostí již ve fázi inzerování zpracován PENB. Při nedodržení může být pokutován jak prodávající, tak i realitní kancelář, a to až do výše 100 000 korun. V zájmu obou stran tedy vždy myslím i na PENB a případně zajišťuji jeho vypracování.

Marketing nemovitosti

Můžete mít báječnou nemovitost s pohádkově nastavenou cenou, ale pokud ji nedokážete patřičně zviditelnit, je to k ničemu. Proto je pro mě propagace nemovitosti naprostou prioritou a dbám i na sebemenší detaily.

Fotografie nemovitosti pořizuji zrcadlovkou Nikon. Kromě kvalitních fotografií mohu pro vás připravit i poutavou videoprohlídku, která zaujme mnohem více, než jen samotné fotografie. Videoprohlídka ve spojení s hudbou totiž budí pozitivní emoce, které významně ovlivňují nákupní rozhodování. Video zároveň i šetří čas, protože díky reálnějším záběrům vyfiltruje jen vážné zájemce.

Následně inzeruji na nejnavštěvovanějším realitním serveru v česku - www.sreality.cz, stejně jako i na dalších realitních serverech. Používám i placenou propagaci na facebooku. Zároveň prověřuji vlastní databázi klientů a obvolávám potenciální kupující. Umisťuji plachty s nápisem „na prodej“ a spoustu dalšího, podle konkrétní situace a naší domluvy. Pro nemovitost mohu zajistit i vlastní web.

Prohlídky nemovitosti

Snažím se šetřit váš i svůj čas, proto předem prověřuji každého zájemce a zjišťuji, jaká jsou jeho přání a požadavky na nemovitost. Na prohlídky pak přivádím pouze vhodné zájemce. Pokud je nemovitost například vyklizená a vy mi zapůjčíte klíče, prohlídky uskutečním kdykoliv v průběhu dne. Pokud ne, přizpůsobím se vašim možnostem.

Rezervace nemovitosti

Jakmile kupující projeví o nemovitost zájem, uzavíráme trojstrannou rezervační smlouvu mezi kupujícím, prodávajícím a realitní kanceláří. V této smlouvě je uvedena kupní cena, nejpozdější termín uzavření kupní smlouvy a také výše rezervačního poplatku, který činí max. 5% z ceny nemovitosti a skládá ho kupující. Následně nechávám připravit návrh kupní smlouvy a kupující si případně zajišťuje financování.

S financováním kupujícím mohu pomoci a tím i zrychlit celý proces prodeje. Spolupracuji totiž s hypotečními specialisty, kteří pro kupujícího napříč různými bankami vyberou tu nejvýhodnější nabídku.

Kupní smlouva nebo dohoda o převodu družstevního podílu a úschova financí

Kupní smlouvy pro své klienty zajišťuji pomocí renomované advokátní kanceláře s dlouholetými zkušenostmi v oblasti realitního práva. Smlouvy jsou proto zcela bezpečné a formálně správné. Veškeré platby kupních cen navíc probíhají přes bezpečnou advokátní nebo notářskou úschovu.

Součástí mých služeb je i zajištění kolku a podání kupní smlouvy k zápisu vlastnických práv na Katastrální úřad, nebo předložení dohody družstvu.

Předání nemovitosti a převod energií

Jakmile dojde k převodu vlastnického práva, zajištuji předání nemovitosti novému majiteli – a to včetně předávacího protokolu s aktuálními stavy měřidel. Zároveň pomohu i s přepisem smluv s dodavateli energií na nového majitele.

CHCETE PRODAT NEMOVITOST?