Půjdou ceny rodinných domů nahoru nebo dolů?

Zájem o starší rodinné domy a novostavby je stále velký i přes to, že banky postupně zpřísňují podmínky pro získání hypotéky a úrokové sazby jdou mírně nahoru.

Kupující musí mít při koupi na hypotéku větší podíl vlastních peněz a navíc ještě hradí 4% daň z nabytí nemovitosti. Ale ani tyto opatření se zatím nijak výrazněji nepodepsaly na poptávce po rodinných domech.

Pokud bude zájem kupujících stále velký a podmínky bank jakž takž přijatelné, pokles cen domů v nejbližší době nelze očekávat.

Jenom v uplynulých 3 měsících jsem prodal kromě bytů těchto 6 převážně dražších domů. Všechny nemovitosti, které prodávám prochází přípravou, aby se zvýšila jejich atraktivita.

Uvidíme jak hodně banky ještě přitvrdí a jaký to bude mít dopad na realitní trh. Výhodná doba na prodej rodinných domů ale zatím stále trvá…

 

Adam Gombos
Díky 20letým zkušenostem v realitách pomáhám lidem prodat nemovitosti rychle, bezpečně a výhodně. Jsem tátou Adélky a Lindy, partnerem, podnikatelem, realitním makléřem, investorem a také autorem ebooku Jak výhodně prodat nemovitost v 9 krocích.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů